A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Станіславчицька гімназія з дошкільним підрозділом ім.Тимофія Бордуляка Бродівської міської ради Львівської області

Кіберполіція попереджає про шахрайство. Будьте обережні.

Фото без опису

Москальські спецслужби, намагаються використовувати наших неповнолітніх співгромадян у своїх дезінформаційних акціях, схиляючи їх до підпалів автомобілів військовослужбовців Сил оборони і будівель ТЦК, а в подальшому подаючи це, як діяльність «активного підпілля, яке підтримує росію».  

       Найчастіше замовники знаходять виконавців через оголошення про роботу в Телеграм-каналах, сайтах пошуку роботи . Тому, хто відгукнеться, згодом озвучують деталі, що насправді робота – це підпали обладнання “Укрзалізниці”, машин військових, будівель ТЦК. Далі надсилають інструкції для підпалу. 

 https://youtu.be/kw7X5Tq6DNU

Після вчинення злочину, як доказ, палій зобов’язаний надіслати замовнику відео. За підпал авто замовники обіцяють від кількох сотень доларів до кількох тисяч. Але в результаті “роботодавці ” надсилають лише частину суми, або взагалі залишають виконавців без оплати. Замовники також переконують, що мета підпалів авто – боротьба з ТЦК. Вік потенційних виконавців для замовників не має значення. Навпаки, тих, кому немає 18, активно заохочують до такої злочинної співпраці, переконуючи, що за це “нічого не буде”. Але це не так.  

Відповідальність за підпал військового авто українське законодавство передбачає для всіх, в тому числі, неповнолітніх. Злочин можуть кваліфікувати за 5-ма статтями Кримінального кодексу: державна зрада, диверсія, терористичний акт, а також пошкодження майна і перешкоджання законній діяльності ЗСУ.

Діти віком від 14 до 16 років можуть і вже притягаються до відповідальності лише за окремими статтями. З 16-ти настає повна кримінальна відповідальність. Наслідки будуть і для тих, кому менше 14 років  – це від трьох до семи років позбавлення волі. 

  Москальські спецслужби намагаються завербувати підлітків для підпалу, теракту чи мінування? «Спали» ворога сам – здай його до СБУ!

Для цього Служба безпеки України запускає офіційний чатбот «Спали ФСБешника». Його створено в telegram, оскільки цей месенджер окупанти найчастіше використовують для вербування молоді та неповнолітніх.

Якщо тобі або твоїм знайомим пропонують підпалити авто ЗСУ чи адмінбудівлю, влаштувати теракт чи мінування – одразу пиши нам! Не допомагай ворогу руйнувати оборону твоєї країни!

Хвилюєшся про свою безпеку?

Ми гарантуємо конфіденційність. Кожне повідомлення буде ретельно опрацьоване співробітниками СБУ.

Не пали своїх! «Спали» ворога! Разом зруйнуємо москальські плани!

 

Проєкт  "BRAMA"

Фото без опису

На офіційному сайті проєкту  https://stopfraud.gov.ua  розміщені такі розділи:

- Кіберзагрози – актуальна інформація про різні види шахрайства та кіберзлочинів;

- Навчання – матеріали для підвищення обізнаності щодо цифрової безпеки;

- Корисні ресурси – поради та рекомендації для захисту особистих даних;

-Як повідомити про інцидент – форма для подачі заявок про кіберзлочини та шахрайські дії.

Фото без опису

Фото без опису

Національна поліція України попереджає про шахрайства!

Шахрайські дії різноманітні настільки, наскільки різноманітні відносини між людьми. Вони є наслідком обороту товарів, використання онлайн сервісів або банківських карт. Тому кожна сфера привертає до себе зловмисників, які постійно винаходять нові способи розкрадання грошей.

Проте існують загальні правила, які допоможуть не стати жертвою шахраїв.

  • здійснювати покупки тільки на перевірених сайтах
  • перевіряти URL-адресу ресурсу (домен)
  • не вводити конфіденційні дані, паролі та іншу інформацію, що може бути використана для підтвердження платежів
  • у разі купівлі на платформі оголошень уточнювати деталі угоди тільки в чаті цієї платформи і не переходити в сторонні месенджери
  • оминати повідомлення, які вимагають термінових дій або видаються надто привабливими не переходити за посиланнями від незнайомців.

Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини.

Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні вашою довірою.
При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування. 
Національна поліція України розповідає про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Як вам новий сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень